Kommunikation og frivillige


Kommunikation og presse


Kasper Pihl Møller
26 81 62 28, kpm@dn.dk
Presserådgiver
Tine Gjerløv Tine Gjerløv
22 85 22 08, tgj@dn.dk
Presserådgiver

Søren Schaadt Larsen
sos@dn.dk 
Presse og kommunikation

Allan Nyhus Allan Nyhus
nyhus@dn.dk
(cand. comm)
It-chef 
Redaktør sociale medier
Webmaster
Kristian Ørsted Petersen Kristian Ørsted Petersen
31 19 32 40, kop@dn.dk
Redaktør, Natur & Miljø
Marianne Søndergaard
30 83 10 58, marianne@dn.dk
Digital redaktør
Gitte Holmstrup Gitte Holmstrup
31 10 95 37, gho@dn.dk 
Projektleder
Eva Frydensberg Holm
20 66 72 35, eho@dn.dk
Projektleder og journalist (orlov)
Simon Leed Krøs
30 51 61 40, slk@dn.dk
Projektleder & kampagneansvarlig, projekt Biodiversitet Nu
Jakob Andresen Jakob Andresen
31 19 32 18
ja@dn.dk
Grafisk design og kampagnemedarbejder
Nina Helene Damgaard
31 49 60 27 , nhd@dn.dk
Kampagnemedarbejder
Anna Lundbak
anna@dn.dk
Kampagnemedarbejder
Maja la Cour Bohr Maja la Cour Bohr
maja@dn.dk
Studentermedhjælper, Biodiversitet Nu
Allan Gunnar Nielsen
agn@dn.dk 
Studentermedhjælper, web

Freya Kamille Nielsen
Freya@dn.dk
Journalistpraktikant

 

 

Nanna Lysdal
Nanna@dn.dk
Kommunikationpraktikant

 

 

Ida Marie Jacobsen
idamarie@dn.dk
Kommunikationspraktikant
 


Anders Buch Vogel Hansen
anders@dn.dk
Studentermedhjælper
tlf: 61 70 06 60 


Børn og unge


Ole Laursen Ole Laursen
23 44 12 19, ola@dn.dk
Funktionsleder for Frivillige (Organisation og Børn og unge)
Susie Langebæk Susie Langebæk
31 19 32 11, sus@dn.dk
DN Børn og børnefamilier
Lykke Hjort Mikkelsen Majken Sundahl
61 60 68 01, majken@dn.dk  
DN Børn og børnefamilier
Thomas Neumann Thomas Neumann
30 23 37 70, neumann@dn.dk 
DN Børn og børnefamilier

 

Trine Skovlund Bentzen
tb@dn.dk
Studentermedhjælper,
Naturens Ambulance


Naturvejleder på Skovsgaard Gods


Marianne Krag Petersen Marianne Krag Petersen
Skovsgårds Mølle
Påøvej 1
5900 Rudkøbing.
62 57 26 66,
fax 62 59 26 60
mkp@dn.dk

 


Organisation


 

Thomas Eriksen

Thomas Eriksen
31 19 32 58
ter@dn.dk
Lokal kommunikation
Digital hjælp: Podio, nyhedsbreve, hjemmesider

Sophie Lund bæk

Sophie Lundbæk
31 19 32 52
sol@dn.dk
Lokal kommunikation
Journalistik: debatindlæg, pressemeddelelser, nyhedsbreve

Nick Leyssac

Nick Leyssac
31 19 32 50
nl@dn.dk
Organisationskonsulent for øerne, lokale projekter, Giv naturen en hånd

Jörn Eskildsen

Jörn Eskildsen
75 65 61 49
jes@dn.dk
Organisationskonsulent i Jylland og Fyn

Sonja Marita Poulsen
31 19 32 66
smp@dn.dk
Administration af oplysninger om DN-aktive,
Repræsentantskabsmøder.


Karen Filskov Petersen
60 17 20 06
karen@dn.dk
Giv naturen en hånd
Studentermedhjælp 


Anna Middelboe
am@dn.dk
Grønt Guld, Studentermedhjælp

Tlf: 40 94 35 05 

Lokal kommunikation

DN's lokale afdelinger står selv for kommunikation om afdelingens aktiviteter og indsatser. 
Find de lokale afdelinger her

Mangler du hjælp til lokal kommunikation og nyhedsbreve, kontakt Sophie Lundbæk: sol@dn.dk eller tlf.: 31 19 32 52